Короткий опис (реферат):
На основі даних літератури та отриманого клінічно-експериментального досвіду на кафедрі Загальної стоматології, на базі Університетської клініки, ми зробили висновок, що методика закритого синусліфтингу, яка проводиться за допомогою п`єзоелектричної апаратури, є найменш травматичною, дає менший процент постопераційних ускладнень. Також цей метод є малоінвазивним і у подальшому скорочує період реабілітації хворих. Після проведених оперативних втручань скарги пацієнти не пред'являли. Було також досягнено очікуваних позитивних постопераційних результатів.
При зіставленні результатів комплексного ендоскопічного і рентгенологічного обстеження до і після операції "синусліфтинг", яка була проведена за допомогою ультразвукової хірургічної техніки, в терміни 6 місяців не було виявлено ознак погіршення стану слизової оболонки верхньощелепного синуса. Доведено, що завдяки здійснення остеотомії п`єзохірургичними методиками, кісткові розрізи виходять мінімальної площини та з рівними краями.
Протокол роботи з п`єзохірургічним апаратом дозволяє суттєво зменшити можливість ушкодження мембрани Шнайдера та проводити підсадку кістково-пластичного матеріалу гребеневим доступом (за допомогою остеотомії), як і у випадку відсутності одиничних зубів, так і у випадку відсутності значної їх кількості. У останні роки п`єзохірургічні методики набувають більшу популярність та ширше застосування у хірургічній стоматології завдяки своїм перевагам, розглянутим вище.